Archiwum artykułów

12-01-2022
Depresja seniora - to trzeba wiedzieć!
Brak radości czy chęci do życia nie jest naturalnym stanem człowieka w jakimkolwiek wieku. Jest objawem choroby, zazwyczaj - depresji. U seniorów zdarza się mylić ją z otępieniem lub lekceważyć. To błąd!
31-12-2021
Niedosłuch seniora trzeba leczyć
Wraz z wiekiem coraz więcej osób ma kłopoty ze słuchem - po 70.roku życia niemal 75 proc. To powoduje nie tylko problem z dogadaniem się - niedosłuch zwiększa ryzyko depresji, zaburzeń pamięci i funkcji poznawczych!
21-11-2021
Sposoby na dobrą dietę dla seniora
Seniorzy mają specjalne potrzeby żywieniowe, które wynikają z procesu starzenia się, ograniczenia sprawności fizycznej, demencji, problemów z uzębieniem czy przebytych zabiegów operacyjnych. Wciąż nie potrafimy zadbać, by seniorzy właściwie się odżywiali. Na przykład częstym błędem jest nadmierne ograniczanie tłuszczy w diecie.
06-10-2021
Leczenie uzdrowiskowe w ramach NFZ
W poniższym poradniku przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczącą leczenia uzdrowiskowego w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
13-09-2021
Uzależnienie seniorów - groźny problem
Osoby, które wycofały się z życia zawodowego są szczególnie zagrożone uzależnieniem od alkoholu czy leków. Są też w grupie, która jest szczególnie narażona na szkody z tym związane.
09-08-2021
Choroba Alzheimera czy zwykłe starzenie się
Wynikiem wydłużania się życia jest coraz częściej rozpoznawana choroba Alzheimera. Trudno ją zdiagnozować. Sprawdź, jakie są jej typowe objawy i co je różni od objawów naturalnego starzenia się mózgu czy może depresji.
13-07-2021
Trening interwałowy opóźnia starzenie się
Trening interwałowy jest skutecznym sposobem na opóźnienie starzenia się – to wyniki najnowszych badań Mayo Clinic. Co ciekawe, wygląda na to, że najlepiej pod tym względem działa na osoby starsze.
10-06-2021
Menopauza to nie utrata kobiecości
Sposób przechodzenia menopauzy ściśle powiązane jest z naszą osobowością – jeśli zawsze byłaś emocjonalna, to możliwe, że w tym czasie emocje się nasilą. Ale nie obawiaj się gwałtownych zmian – to mit. Liczy się jak żyłaś dotychczas, jak chorowałaś – na menopauzę zapracowujesz sobie przez całe życie.