Archiwum artykułów

10-06-2021
Menopauza to nie utrata kobiecości
Sposób przechodzenia menopauzy ściśle powiązane jest z naszą osobowością – jeśli zawsze byłaś emocjonalna, to możliwe, że w tym czasie emocje się nasilą. Ale nie obawiaj się gwałtownych zmian – to mit. Liczy się jak żyłaś dotychczas, jak chorowałaś – na menopauzę zapracowujesz sobie przez całe życie.
11-05-2021
Seniorzy zagrożeni niedożywieniem
Niedożywienie może dotykać większości osób w wieku podeszłym. Choć jest poniekąd zjawiskiem dość naturalnym, należy je traktować jak stan chorobowy, który wymaga wsparcia.
19-03-2021
Co robić, by senior nie upadał
Upadek i doznany wskutek niego uraz nie tylko pogarsza jakość życia osoby po 60-tce, ale często jest przyczyną śmierci. NIZP-PZH opracował materiały edukacyjne zawierające instrukcje, jak ograniczyć takie sytuacje. Do upadku seniora często nie musi bowiem dojść.
23-10-2020
Roztańczony jak senior
Taniec to dla seniorów doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu w miłym towarzystwie, przy dźwiękach dobrze znanych melodii. Trudno przecenić pozytywny wpływ tego rodzaju hobby: to ruch, kontakty towarzyskie, energia do dalszego działania.
23-10-2020
Mieszkanie przyjazne dla seniora
Jesień życia nie musi wiązać się z przeprowadzką do domu opieki. Po dostosowaniu mieszkania do potrzeb osób starszych, mogą one długo cieszyć się samodzielnością we własnych czterech kątach. I to nawet pomimo niepełnej sprawności.
03-09-2020
Czego najbardziej obawiają się dorośli Polacy
Nie niedobór pieniędzy na emeryturze, a utrata zdrowia po zakończeniu kariery jest obawą najczęściej deklarowaną przez dorosłych pracujących Polaków. Zachowanie zdrowia i sprawności jest najważniejszym priorytetem życiowym dla 68 proc. z nich.